10 інструментів для прототипування

Кожен дизайнер і розробник знає, що докладні вайрфрейми є основою будь-якого digital проекту. Незалежно від того, звикли ви малювати скетч олівцем на папері або створювати повноцінний динамічний прототип, вам буде корисно знати про інструменти, які здатні позбавити вас від зайвого головного болю, безсонних ночей.

Кожен проект унікальний, має свою форму і розміри. Інструменти для прототипування можуть допомогти вам вирішити будь-яке поставлене перед вами завдання. Не дивлячись на безліч і різноманітність інструментів, в цій статті я постараюся звести до мінімуму коло одних з кращих. Їх небагато немало зібралося аж 20) Всі перераховані інструменти охоплюють цілий ряд різних методів прототипування, оптимізують час, дозволяють знайти слабкі сторони інтерфейсу і поліпшити логіку майбутнього сайту або мобільного додатку.

1. Marvel

Marvel – один з нових гравців, але досить великих на ринку сервісів для прототипування. Зрозумілий і зручний інтерфейс Marvel допомагає перетворити всі ваші макети, ескізи, начерки для інтернету або мобільного додатку в динамічний презентаційний матеріал для клієнта. Виходячи з досвіду більшість клієнтів люблять дивитися на “живу” структуру сайту, ніж на начерки на папері. З цим інструментом навіть можна створювати прототипи додатків для Apple Watch – це новий тренд.

2. InVision

InVision  готовий допомогти вам з вашим веб або мобільним проектом. Він працює з будь-якими платформами: Android або IOS. З InVision ви можете створювати клікабельні, інтерактивні прототипи і макети. InVision можна сміливо віднести до категорії team friendly tool для цілої команди. А все тому, що прототипами можна легко ділитися з членами вашої команди.

З InVision ви можете створювати клікабельні, інтерактивні прототипи і макети.

3. Proto.io

Для використання Proto.io не потрібно мати спеціальні coding skills. Навпаки інтерфейс і логіка сервісу прості, що робить його відмінним інструментом для створення інтерактивних прототипів для мобільних додатків.

Для використання Proto.io не потрібно мати спеціальні coding skills.

4. Moqups

Moqups інший не менш відомий інструмент прототипування. Але трохи інший, ніж скажемо попередній. Платформа заснована на HTML5. Це ідеальний інструмент для створення незалежних від розширення SVG мокапів і вайрфреймів.

Платформа заснована на HTML5

5. Fluid

Fluid є мобільним додатком для прототипування. У середовищі, хто знає про нього, існує багато думок про цей онлайн-інструмент, і багато користувачів кажуть, що це дійсно дуже швидко, зручно і інтуїтивно зрозуміло.

6. Prott

Prott відноситься до швидкого методу прототипування з розряду collaboration tool. Він візуалізує ваші ідеї від першого скетчу до інтерактивного прототипу, який працює як реальний застосунок. Крім того, Prott володіє чудовим дизайном і підходить для спільної роботи з іншими членами команди.

7. Flinto

У Flinto швидко і легко створювати прототипи, які акуратними виглядають і працюють належним чином. Flinto вражає своїм ідеальним балансом між швидким прототипування і реалізмом.

8. POP

Якщо ви віддаєте перевагу методам старої школи, коли прототипи малювалися від руки в силу відсутності сучасного розмаїття інструментів, то POP стане для вас підходящим вибором. Все спрощено до мінімума: накидаються ідеї додатку в вашому Скетчбук, фотографуєте і додаєте посилання між, кнопками і макетами. Після цього синхронізуєте прототипи з Dropbox і вуаля – готовий прототип) І все це, за допомогою лише одного мобільного телефону. З таким додатком можна створювати прототипи навіть стоячи в пробці.

9. Pixate

Pixate – це зовсім новий гравець. Ця платформа для мобільного дизайн взаємодії. Мабуть розробники врахували досвід попередніх платформ і зробили його ще простіше. Все що необхідно: завантажити шари і додати взаємодія або анімацію за допомогою декількох кліків миші.

10. Axure

Axure – це мій найперший інструмент, з яким ми пройшли вогонь і воду. Дійсно цікава і зручна річ. Щоб освоїти його базові можливості мені знадобилося максимум тижня. Але, час іде і одного разу нам довелося попрощатися, тому що в порівнянні з тим часом, коли я з ним познайомився, на ринку навіть і не пахло чимось простим і інноваційним. Моя любов до Axure залишилося в вигляді присутність ярлика на робочому столі десктопного комп’ютера) Можливо таке ставлення пов’язане з тим, що можливості продукту не зовсім візуально красиві, але це лише моя думка, тому я його залишу при собі.