Що таке SEO-стаття і як писати SEO-тексти. Керівництво замовника і копірайтера

Контент – один з ключових чинників ранжирування в сучасному пошуковому просуванні. Але застаріле уявлення про те, як його формувати, може не тільки перешкодити зайняти позиції, але і поставити проект в зону ризику по фільтрам і індексу.

Задача:

Написати текст на тему будівельних матеріалів, обсяг 2000-3000 зн. б.п., використовувати ключові слова: пісок будівельний, пісок кар’єрний, купити, Київ. Текст повинен бути без води, грамотний, точно відповідати плану.

Приблизно так виглядає типове технічне завдання на seo-текст. Якщо збільшити обсяг до 16000-18000 зн. б. п. – це вже типове завдання для seo-статті.

Крім того, що такий текст буде беззмістовний для читача, виконаний в стилі «капітан очевидність», ще й виникне ризик, що виконавець перепише фактологічні помилки інших статей. Це введе в оману і завадить користувачу.

При виборі партнерів для співпраці ми відправляємо наше керівництво з написання SEO-статей та SEO-текстів, щоб прийти до загального розуміння «хорошого тексту» ще до першого узгодження.

Частина перша. Як писати SEO-тексти

SEO-тексти – це класичні оптимізовані тексти, які часто зустрічаються на сторінках інтернет-магазинів. Вони, наприклад, описують розділи каталогів і містять головні для просування ключові запити. Часто такий контент частково приховують від користувачів, так як матеріал не є продаючим.

Розділимо умовно тексти на ті, що допомагають просуватися по транзакційним запитам, і ті матеріали, які орієнтовані на запити інформаційні – сюди відносяться статті в блозі з розшарюванням в соцмережах і платною дистрибуцією. Зупинимося лише на транзакційних, так як навколо них найбільше проблем, міфів і застарілих технік роботи.

Правила написання SEO-текстів. Вже викладені в багатьох книгах і статтях, тому замість теорії перейдемо до практичних прикладів, які наочно показують помилки і недоробки.

погано:

1. Виділяти ключові слова в тексті на сторінці

Як писати SEO-тексти

Пошукові запити розумно виділяти тільки в документі з текстом, щоб відстежити використання всіх ключів. На просування bold не впливає, тому в ньому немає необхідності.

2. Переспам / надлишок ключових слів

Як писати SEO-тексти

Текст з переспамом не тільки складно читати, а й пошукові системи сприймають його негативно. Особливо старанним авторам загрожують санкції Google  . Оптимальна кількість запитів – не більше одного на абзац, не більше трьох (з морфологією) на весь текст.

3. Тексти «для машини»

Як писати SEO-тексти

Такими ми називаємо тексти, де ключові запити вставлені в тому вигляді, в якому їх скопіювали з вордстата. У звичайній брошурі, або мові не зустрінеш фразу «покупка змішувача в Тернополі», вона б звучала так: «купити змішувач в Тернополі».

важливо:

  • Ключові запити можна розбивати одним-двома словами.
  • Не потрібно боятися непрямого входження запитів. ( «Купити змішувач в Києві» = «змішувачі в Києві» і т. Д.). Пошукові системи прекрасно розуміють морфологію.

Добре:

1. Невелика кількість ключових слів

Надлишок запитів в одному тексті відразу покаже і читачеві, і пошуковику, що текст ви писали з однією-єдиною метою – вмістити всі ключі на цю сторінку. Але Google не такий дурний, він не буде високо ранжувати переспамленний сайт. Для тексту найкраще вибрати три-чотири основних запиту і до п’яти додаткових, за якими планується просування.

2. Використовувати заголовки h1, h2

Розбивка тексту заголовками зробить його більш зручним для пошукової системи і ваших клієнтів.

Тема h1 розташовується в самому початку тексту, заголовки рівня h2 – це підзаголовки, в тексті їх може бути кілька.

Як писати SEO-тексти

3. Перелінковка в тексті

Як писати SEO-тексти

Перелінковка – це система внутрішніх посилань з одних сторінок вашого сайту на інші. Вони допомагають користувачеві швидше знайти відповіді на його питання. Крім того, це дозволяє вплинути на видачу через поведінкові фактори.Чем більше активного часу проводить користувач на сайті, тим краще сайт на думку Google.

Чек-лист по створенню SEO-тексту

Цей чек-лист ми використовуємо для написання та перевірки SEO-текстів. Стандартизовані вимоги економлять час на оцінку і відправку зворотного зв’язку фахівця.

Загальні вимоги

– Унікальність від 85% (Advego);

– Обсяг згідно ТЗ (від 1500 знаків без пробілів);

– Використання ключових слів:

  • один ключ не більше двох разів в тексті;
  • не частіше одного запиту в одному абзаці.

зміст *

  • Введення (1 абзац);
  • Відповідь на питання, опис першого пункту (2 абзацу);
  • Опис другого пункту, рішення проблеми (2 абзацу);
  • Висновок, контакти, умови надання послуги / доставка (1 абзац).

Структура і оформлення

– Заголовки h1, h2:

  • основний ключовий запит в заголовку h1;
  • по можливості додатковий запит в h2.

– Перелінковка з іншими розділами / статтями;

– Використання списків;

– Розбиття думок на абзаци по 3-7 рядків.

грамотність

– Перевірка тексту в online.orfo.ru ;

– Вичитка вголос на предмет узгодженості і легкості сприйняття.

* Для утримання чек-лист змінюється в залежності від цілей тексту.

Приклад оцінки SEO-тексту

Очікування від форми і змісту тексту описані. Подивимося, як це працює на прикладі SEO-тексту для інтернет-магазину. Обговорювати стиль і подачу інформації не будемо, зараз нас цікавить тільки технічна сторона питання.

Як писати SEO-тексти

Ключові слова відзначені виходячи з власної практики. Червоний колір для основних, зелений – для додаткових. Перевіряємо текст згідно чек-листу.

Чек лист

результат

Унікальність від 85%
Обсяг согласно ТЗ (від 1500 знаків без пробілів) 2438 Як писати SEO-тексти
Використання ключових слів (частота) У 6 і 9 абзацах ключів забагато. Рішення – розбити по тексту або збільшити обсяг. Як писати SEO-тексти
Введення (1 абзац) є Як писати SEO-тексти
Види кормів для кішок (спеціальні, лікувальні, для кошенят, сухий, консерви) є Як писати SEO-тексти
Корм преміум-класу. обгрунтування є Як писати SEO-тексти
Висновок, контакти, умови надання послуги / доставка (1 абзац) є Як писати SEO-тексти
Заголовки h1, h2 Є, разом з ключами Як писати SEO-тексти
Перелінковка з іншими розділами / статтями Відсутнє Як писати SEO-тексти
Використання списків Відсутня, не критично, але можна виділити види кормів.
Розбивка думок на абзаци по 3-7 рядків є Як писати SEO-тексти
Перевірка тексту в http://online.orfo.ru / Помилок немає Як писати SEO-тексти

рекомендації:

– Розбити запити в 6 і 9 абзацах;

– Додати перелинковку.

Результат – мінімум правок, максимум корисності.

Частина друга. Як писати SEO-статті

SEO-стаття – це оптимізований текст, що володіє цінністю для читача. Він створюється не для пошукових систем, а для користувачів. Єдине, що криється за приставкою seo – наявність ключових слів.

Такий контент може стати хорошим джерелом органічного трафіку, подібне еко-SEO не викликає відторгнення у користувача і збільшує лояльність бренду.

SEO-текст vs SEO-стаття

З точки зору оптимізації, між seo-статті та seo-текстом немає практично ніякої різниці. Обидва матеріали містять ключові запити, важливі для просування сторінки і пишуться в рамках технічного завдання. Але в основі їх створення лежать зовсім різні принципи. Розберемося, чому саме вони відрізняються.

характеристика SEO-текст SEO-стаття
Рівень розкриття теми Поверхневий або середній Вище середнього або високий
Використання ключових слів Як писати SEO-тексти Як писати SEO-тексти
Використання заголовків h1, h2 Як писати SEO-тексти Як писати SEO-тексти
Ресурси на написання Копірайтер Копірайтер + експерт
типовий обсяг 1500-2000 зн От 3000 зн

Як працює SEO-стаття?

Такий контент відповідає очікуванням користувача. Наприклад, читач хоче розважитися, поліпшити роботу або навчитися чомусь новому – матеріал йому в цьому допомагає ( докладніше про читацькому досвіді ). У цьому випадку стаття готується з установкою «зробити найбільш повний, цінний матеріал, який відповідає на важливі питання». В процесі написання в неї додаються ключові запити. Якщо стаття вийшла дійсно цікавою і повною, є шанс потрапити в ТОП, так як давати користувачам подібний релевантний матеріал вигідно самому пошуковику.

Зміст SEO-статті

Зазвичай в статті розкриваються дві-три основні думки. Автор відповідає на важливе питання, висвітлює популярну тему з нового боку, а також пропонує власну експертну рішення проблеми користувача. Найбільш популярні кілька форматів:

– Керівництво;

– Огляд інструментів / технологій;

– Стаття-довідка;

– Проблема-Рішення.

Чому якісну статтю в більшості випадків не можна замовити у фрілансера?

Фрілансери мають широкі, але не глибокими (експертними) знаннями в багатьох областях. А цінність SEO-статті полягає саме в наданні нової, інсайдерської інформації, якою неможливо мати без глибокого бекграунду в сфері.

Як агентство пише експертні seo-статті?

Процес проходить в кілька етапів:

1. Формування брифа. Відповідаємо на питання:

  • Яка мета тексту?
  • Що користувач повинен зробити після прочитання?
  • Хто цільова аудиторія?
  • Які ключові запити потрібно врахувати?

2. Написання тез

Виходячи з інформації в брифі, власного пошуку проблем в обраній галузі і ключів, фахівець з контенту пише тези, які стануть основою статті. Ці тези узгоджуються з клієнтом, чиї експерти діляться інформацією з важливих питань, а після копірайтер здає готовий текст.

Чек-лист з написання SEO-статті

Хід роботи

1. Вибір тематики

Важливо вибрати не просто цікаву вам тему, але проблему з потенційно хорошим посівом. У цьому допоможуть спеціальні сервіси типу serpstat.com або ahrefs.com (обидва платні).

Як писати SEO-тексти

Зібравши в один документ заголовки найпопулярніших статей, ви зможете вловити взаємозв’язок між ними і вибрати перспективну тему.

Використання інструментів «Пошукові питання» і «Пошукові підказки» дозволить знайти найчастіші запитання, на які і треба дати відповідь в матеріалі, щоб зробити його релевантним.

2. Вибір ключових запитів

Важливо спочатку визначитися з потрібними категоріями і товарами. Саме затребуваними: часто буває так, що в каталозі 10 000 товарів, а реально регулярно купують тільки 10% – ось це і буде перший пріоритет для формування семантики. Не забудьте зробити скоринг семантики , щоб оцінити їх ефективність і пріоритет.

3. Формування тез

Для проблеми опишіть 3-4 тези, які необхідно розкрити за допомогою експерта.

Теза – це коротке речення, за яким зрозумілий сенс абзацу. Щоб перевірити, хороший тезу вийшов чи ні, спробуйте уявити, що він буде підзаголовком. І хороший тезу буде виглядати добре.

4. Написання тексту з урахуванням експертної інформації

Отримавши інформацію від експерта, структуруйте її до фінального текст і оформите. Копірайтер розуміє, що експерти не редактор, тому стилістика і тональність статті можуть не збігатися з подачею інших матеріалів. На редактуре важливо не тільки скорегувати пунктуацію і орфографію, але і очистити матеріал від води і канцелярщини, привести у відповідність із загальною стилістикою інших матеріалів майданчика.

1. Керівництво

Вступ. Короткий опис проблеми і технології, про яку піде мова.

Основна частина. Детальний опис технології, покрокове застосування. Які проблеми можуть виникнути? Як поєднувати з вже наявними інструментами / процесами?

Висновок. Короткий висновок про те, як цей метод дозволяє вирішити проблему.

2. Огляд інструментів / технологій

Вступ. Короткий опис теми статті, що буде розглянуто.

Основна частина. Безпосередньо сам огляд:

– Основні характеристики;

– можливості використання;

– порівняльний аналіз зі схожими продуктами;

– ваші висновки і рекомендації.

Висновок. Короткі висновки за результатами огляду.

3. Стаття-довідка

Вступ. Короткий опис суті статті, визначення основного поняття.

Основна частина. Опис головних аспектів об’єкта статті:

– історія виникнення;

– Характеристики;

– різновиди;

– застосування;

– посилання на додаткові джерела.

Висновок . Загальні висновки про те, що читач дізнався із статті.

4. Проблема-Рішення

Вступ. Короткий опис теми статті, будьте готовими описати проблему читача.

Основна частина. Розкриття суті рішення:

– що ви пропонуєте;

– як саме це допоможе;

– які можуть бути проблеми;

– які особливості вашого рішення.

Покрокове керівництво до дії.

Висновок. Як ваше рішення допомагає усунути проблему.

Структура і оформлення

– Заголовки h1, h2

  • основний ключовий запит в заголовку h1;
  • по можливості додатковий запит в h2.

Перелінковка з іншими розділами / статтями

Візуальна простота сприйняття: списки, розміри шрифту, виділення жирним / курсивом і т. Д.

грамотність

– Перевірка тексту в http://online.orfo.ru/ .

– Вичитка вголос на предмет узгодженості і простоти сприйняття.

Приклад оцінки SEO-статті

Як приклад візьмемо статтю довідку-керівництво , яка була в ТОПі видачі Google за запитом «відкрити компанію».

Чек лист

результат

Обсяг согласно ТЗ (від 3000 знаків без пробілів) 19783 Як писати SEO-тексти
Використання ключових слів (частота) Переспа що невиявлений Як писати SEO-тексти
Вступ. Короткий опис проблеми читача і змісту статті є Як писати SEO-тексти
Основна частина. Головні аспекти предмета:

– види фірм

– способи відкриття

є Як писати SEO-тексти
Висновок. Короткі висновки за статтею є Як писати SEO-тексти
Заголовки h1, h2 Є, разом з ключами Як писати SEO-тексти
Перелінковка з іншими розділами / статей є Як писати SEO-тексти
Візуальна простота сприйняття Є, списки, різний шрифт, виділення курсивом і жирним. Як писати SEO-тексти
Перевірка тексту в http://online.orfo.ru/ Помилок немає Як писати SEO-тексти

KPI

Сучасні вимоги до SEO-матеріалами виросли: вони повинні містити не просто смислове частина, а цікаву, читану і корисну для користувача інформацію. Як метрик ефективності можна використовувати метрику доскроллов, теплову карту і карту кліків. В безкоштовному варіанті вона є в Яндекс.Метрика .

резюме

Застаріле уявлення про SEO-текстах як до кеп-текстам нафаршированих ключовими словами повинно залишитися в минулому, як і біржі копірайтерів. На перше місце виходить смислова і корисна для користувача частина, яка йому дійсно допомагає вибрати і розібратися в товарах або послугах. Є цілком конкретні системи оцінки контенту, його дочітиваемості і кліків по посиланнях на статті, що має стати опорними метриками в оцінка якості SEO-статей.

При цьому, в системній роботі стандартизовані чек-листи допомагають скоротити десятки узгоджень SEO-текстів до одного-двох. Це підвищує якість надходять текстів і економить як мінімум дві години вашого часу.

Написати якісний матеріал складніше, але якщо розбити цей процес на послідовні етапи формування та опрацювання, писати і приймати статтю стає набагато простіше. Описаний підхід дозволяє зробити статтю корисною для користувачів, а значить якісної з точки зору пошукових систем.